سایت در حال بارگذاری است ...

سهیلا پیر مرادیان کارآفرین حوزه ی گردشگری

در شخصیت من شکست وجود ندارد

تحصیلاتش را در رشته مامایی در ایتالیا و  زبان و ادبیات ایتالیایی در دانشگاه تهران گذراند. به واسطه ی تسلطش در زبان ایتالیایی به استخدام یکی از آژانس های هواپیمایی ، برای فعالیت های بازاریابی در می آید. با قدرتی که در ایجاد ارتباطات در جذب مخاطب خارجی داشت، تعداد گردشگران آژانس ( بخصوص گردشگران ایتالیایی) روز به روز افزایش یافت. دوره ی راهنمایی تور را با موفقیت پشت سر گذاشت و 15 سال در این حرفه مشغول به فعالیت بود و سه بار به‌عنوان لیدر برتر از سوی سازمان میراث فرهنگی و گردشگری شناخته‌شده است. تا اینکه تصمیم گرفت برای تحقق بخشیدن به اهدافش به مدیریت بپردازد، اما طبق قوانین یک مدیر نمی تواند همزمان به تورلیدری هم بپردازد، بنابراین ناچار به باطل کردن کارت خودش شد و اکنون که چند سالی است در پست مدیریت قرار گرفته، به حدی موفق بوده که به عنوان کارآفرین نمونه انتخاب شده است.

او در 9 ماهه نخست سال میلادی، توانست با جذب 2000 گردشگر بالاترین رتبه کارآفرینی را در حوزه گردشگری به خود اختصاص دهد. ( هر توریست معادل ذخیره 50 بشکه نفت به جهت ارزآوری، اشتغالزایی برای 16 نفر به طور مستقیم و 120 نفر به طور غیرمستقیم به جهت کارآفرینی است )

 و  در همین راستا خانم سهیلا پیرمرادیان موفق به کسب تندیس از کمیسیون برترین کارآفرین زن اتحادیه اروپا EBC*L شد(گواهی شایستگی مدیریت اروپا  این امر نوع جدیدی از منظر استانداردهای بین‌المللی است و به شرکتهایی تعلق می‌گیرد که استانداردهای لازم برای حضور در بازارهای جهانی و بین‌المللی را دارا می‌باشند و حداقل یکسال از زمان کسب استاندارد آنها گذشته باشد).

به گفته ی او: “من اصلا قبول ندارم که خانم‌ها به دلیل خانم بودنشان نتوانند کاری انجام دهند” و از نظر او موفقیت در گردشگری مستلزم تسلط کافی بر امکانات کشور و کنار گذاشتن ترس هاست.

در ارتباط با تکنیک های جذب گردشگر او شرکت فعال در نمایشگاه های گردشگری داخلی و خارجی را مفید می داند و ارتباط گرفتن و گپ و گفت با مراجعان را مقدمه ای برای شبکه سازی بیش تر و ایجاد ذهنیت مثبت می شمارد.

 

منابع مطلب:

 www.mardomsalari.net

www.iran-newspaper.com

حسین عباسی

9 مطلب منتشر شده

درباره این مطلب نظر دهید !